FK PŠOVKA MĚLNÍK - Dorost
fkpsovkamelnik.cz - oficiální stránky FK Pšovka Mělník
fkpsovka2005.estranky.cz - stránky žáků
fkpsovka2017.netstranky.cz/ - stránky starší přípravky
fkpsovka20097.webnode.cz - stránky mladší přípravky
psovaktensenevzdava.cz - stránky školičky FK Pšovka
nv.fotbal.cz - stránky fotbalové asociace ČR
is.fotbal.cz - informační systém FAČR
skfs.cz/ - stránky středočeského krajského fotbalového svazu
vysledky.lidovky.cz - neoficiální výsledky
Soustředění na hřišti FK Pšovka, od pondělí do pátku (18.8. - 22.8. 2014), od 8:00 do 18:00.
Oběd zajištěn v restauraci na růžku "Pšovecká krčma". Pití, ovoce a něco k svačině bude k dispozici po celý den. S sebou běžné věci na trénink, náhradní oblečení, tenisky, ručník. Cena je 150 Kč na den.
Pitný režim bude důsledně dodržován a i tréninková zátěž se bude odvíjet od počasí.
Pokud bude mít některá z maminek chuť, může přinést nějaký dobrý zákusek, moc dobře víme, že to umíte holky.

Seznam účastníků:
Feix Jan - st a čt jen na oběd
Pudil Jakub
Havel Jakub
Mareček Karel - mimo út
Obročník Štefan
Tomášek Adam
Traxler Tadeáš
Vlk Marcel
Zůza Libor
Horáček Vít
Svojš Marek - po a út
Mencl Dan - jen pondělí
Jan Hrstka - čt a pá
Jirka Kroulík - jen na odpolední brankářské tréninky
Dan Villaseca - pátek

Denní plán:
8:00 - 8:30 - příjezd fotbalových hvězd.
9:00 - 11:00 - dopolední tréninková jednotka.
11:00 - 11:30 - regenerace.
11:30 - 12:20 - fotbalová výuka/hry/testy.
12:30 - 13:00 - oběd v restauraci Na růžku.
13:15 - 15:45 - volnočasové aktivity/odpočinek/testy.
16:00 - 18:00 - odpolední tréninková jednotka.
18:00 - 18:30 - odjezd.

odkaz na loňské soustředění: denik/letni-soustredeni-srpen-2013
 
   1.den - dnešní foto http://jgampw.rajce.idnes.cz/2014_08_18_soustredeni
Všichni dorazli podle plánu, navíc se připojil i Dan, který ale odpoledne odjel na dovolenou, bude nám chybět, stejně jako další. Den nám začal, no jak jinak, po příchodu se už všichni vrhli na trávu a testovali schopnosti brankářů. Trénink jsme zahájili výukou a ukázkou tréninkového DVD, osmiletý číňani nám ukázali, co dnes dopoledne budeme dělat a vlastně i během celého soustředění a i během sezony, do tréninků vložíme světově uznávanou tréninkovou metodu, věřím, že to naši fotbalovou kvalitu dost zlepší. Kluky to snad zajímalo, když během půl hodiny sledování se zájmem sledovali a nenapadlo je dělat neplechu. Sice během dopolední jednotky jsme za dvě hodiny jakž takž zvládli jen polovinu toho, co ty malý číňani kvalitně zvládli za hodinu a půl, ale hodně věcí bylo pro kluky nové, tak věřím, že příště to bude lepší. Kluky to bavilo a docela si mákli, po lehkém odpočinku a svačině nelenili a už zase čutali na hřišti. Oběd byl moc dobrý, nikdo si nestěžoval, polévka kuřecí vývar, pak masová směs po čínsku s rýží, žrout Štefan ještě trošku dojedl po Kubovi a alou zpět na hřiště, tam čekalo kluky překvapení a odměna za jejich snahu. Nápad vznikl, když jsem byl s Libkou, Vítkem a Matějem na finále mistrovství světa v Liberci. Své umění nám přijeli ukázat fotbalový freestylisti a pak následovala hodina výuky, tady musím pochválit zejména Půďu s Fixou, ti už k zvládnutí základních triků byli hodně blízko, zeměkouli nebo crossover mi snad během sezony pák kluků předvede, no uvidíme. Před odpoledním tréninkem jsme ještě zvládli soutěž v nejdelším kopu, ze země a počítal se první dopad, každý tři pokusy. Vítěz ani moc překvapivý nebyl, kulomet Štefan to nakopl na 35m, druhý jako správný gólman Tadeáš 33m a třetí Fixa 32m. Odpoledne se na gólmanský trénink připojil Jirka Kroulík, ostatní si dali delší běhy s míčem a dlouhé nahrávky, proložili jsme to fotbálkem na malém prostoru a souboji 1na1 a 2na2, trénink jsme zakončili klasicky, zápasem 5 na 5. Dnešek až na několik zbytečných excesů byl v pohodě a většina kluků dala do tréninku všechny síly a umění. Uvidíme zítra, to je čeká už něco náročnějšího.

   2.den - http://jgampw.rajce.idnes.cz/2014_08_19_soustredeni
Dnes už to byl bohužel den odpadlíků, Kája s bolavou patou si potřeboval odpočinout, ale zítra dorazí, Fixa taky problém s patou, po obědě už nebyl a zítra si dá taky oddech, pak uvidíme a nakonec Marek, při odpoledním tréninku to ukončil pro bolest třísel, tak uvidíme zítra, Libka si stěžuje na palec u nohy, Adam mu ho přišlápl, ale zdatně pokračuje dál.
Ráno si kluci dali náročnější cvičení s míčem na fyzičku a slušně se zapotili, to ale nebyl konec, pak si dali dřinu bez míče, volnější běhy se sprintem do cíle, několik sérií, takový dva kilometry to asi byly. Před obědem jsme si dali několik oddechových her a taky Bingo, 2x vyhrál Štefan a po jedné menší výhře za kříž měl Libka a Půďa. Oběd bramboračka a zapečené brambory, polívka byla docela sytá, tak druhé jídlo už skoro nikdo nedojedl, no oba trenéři jo, ty papali poctivě. Kuba Havel má asi hodně rád zmrzlinu, už nechtěl, ale když od trenérů ze srandy slyšel, že kdo to dojí, má zmrzlinu, tak olíznul příbor a na jídlo se znova vrhnul, asi by jedl ještě teď, nakonec zmrzlinu dostali všichni i bez dojedení. Po obědě jsme předpokládali, že únava zvítězí, ale velký omyl, kluci nás přesvědčili, že jim můžeme zvýšit dávky, místo odpočinku nazuli kopačky a přes hodinu hráli fotbal, no uvidíme, jak jim to vydrží. Před odpoledním tréninkem jsme se na DVD podívali, co nás čeká, teda kromě 20 minut výběhů do kopce za hřištěm, to tam nebylo. Gólmani si po běhání dali zase hodinovou jednotku s Kubou, tímto mu moc chci poděkovat, že se jim takhle poctivě věnuje. Ostatní s velkou snahou dali cvičení podle DVD, trénink byl zakončen klasicky, fotbal, tentokrát s mírnou motivací, o želatinové žížaly. Za dnešek patří klukům velká pochvala, docela dostali zabrat, všichni do jednoho makali a snažili se.
No a samozřejmě musím poděkovat laskavým maminkám, Saše za dobrá rajčata, po dopoledním tréninku zmizela za čtvrt hodiny, stejně jako koláče od Ivety a velmi dobré zákusky od Romči. Radka nám připravila perník na zítra, no my se máme.

   3.den - http://jgampw.rajce.idnes.cz/2014_08_20_soustredeni
Dnes už nebyl Marek a Fixa, ten dorazil jen na oběd, odpoledne se přijel podívat Honzik Hrstka, koleno už má v pořádku a zítra dorazí. Ráno kluky čekala pořádná makačka, po zahřátí a protažení jsme je kvalitně přehřáli. Kruhový trénink na fyzičku, pak svižnější cvičení s míčem, atd. a když jsme při střelbě na branku mírně zvolnili, kluci to samozřejmě uvítali, ale nemůžeme je přeci rozmazlovat, takže na závěr si dali pěknou trať, různé druhy běhů + sprint a zpět výklus, několik sérií. Docela záhul a zasloužená pochvala od trenérů. Po lehkém odpočinku a svačině jsme procvičili mozky a oči, hru s číslama nejlépe zvládl Vítek 21 bodů, pak Půďa 20 a třetí Adam 13 o bod před Libkou, Štefan nakonec vzteky herní list roztrhal a Marcel přeci jen jeden bod získal. Oběd česnečka velmi dobrá a kuře s bramborem, po příchodu na hřiště samozřejmě oblíbené nanuky. Odpočinek se moc nekonal, už před obědem si postavili hřiště na malé brány a hned s nanukama v ruce tam vyběhli a dali si hodinu a půl bosou hru. Po dopoledním tréninku, při pohledu na jejich unavené obličeje jsme uvažovali, že jim ve čtvrtek asi schody u starého mostu nedáme, abychom je neutavili, ale jak místo odpočinku lítali po hřišti, sami nás nevědomky přesvědčili, že schody budou. Po svačině a lehkém odpočinku nás čekala odpolední jednotka, ta už byla samozřejmě lehčí, práce s míčem a trošku běhání, gólmani si opět dali hodinu s Kubou Žemlou a pak obvyklý fotbal, už bylo vidět, že síly ubývají. Očekávám, že dnes všichni půjdou spát dřív než včera, no Libka už v půl devátý chrněl jako mimino, Marcelovi jsme slíbili, že ráno ho z postele přijedem vytáhnout, prosil nás, ať zítra nemusí, že se mu nebude chtít vstávat. Sakra, nohy bolej už i mně, ráno jsem byl ve dvojici s Tadeášem, sice občas odmakal i mojí sérii, trošku jsem se ulejval, ale i tak mi to stačilo. Původně byl Táďa rád, že není lichej a má hodně šikovného parťáka, ale když za toho parťáka musel i makat, takže nakonec toho odmakal nejvíc ze všech, už asi moc rád nebyl. Musím mu zítra dát nějako odměnu, půjdu s ním do dvojice na schody :-). Asi nejvíc nás dnes kluci potěšili při fotbálku po obědě, mělo to kvalitu a  nápad, bylo vidět, že už hrají i hlavou, teď je jen otázka, jak to ukážou i v zápasech. Na závěr opět poděkování do kuchyně, tentokrát do Ivetiný, šněci z listového těsta již zmizeli v útrobách vlků. To je docela výstižný, co paní Vlčice :-)

   4.den - http://jgampw.rajce.idnes.cz/2014_08_21_soustredeni a super zumba :-) http://www.youtube.com/watch?v=bv6_NA1AnF8&feature=youtu.be
Po příchodu si kluci opět nazuli kopačky a šli si hned zakopat než začne první trénink, ale k jejich nelibosti se pak šlo do tenisek a jeli jsme se ke starému mostu podívat na kvalitu schodů. Po protažení si dali lehký výběh Vrázovou vyhlídkou a pak se šlo na schody, několik sérií střídavě po jednom, po dvou schodech, no zmákli to jako zkušení mazáci, ono je to snad i bavilo, ani moc neprotestovali, že ještě nejedem zpátky, ale dáme si výběhy pěknou prudkou cestou k bývalé vojenské správě. Několik sérií, postupně po úsecích až nahoru. Sice zpocený a zadejchaný, ale žádný unavený a znechucený obličeje, ale spokojený borci. Hmm opět nám po příjezdu na hřiště dokázali, že absolutně nemáme odhad co vydržej, okamžitě tenisky dolů a hned zas letěli na bosou ligu, aspoň že na svačinu si našli čas a mírně si odpočinuli. Původně jsme chtěli na schody běžet, z obav abychom je neutavili, jsme je tam odvezli autama, tentokrát jsme si fakt mysleli, že je unavíme a budou už konečně odpočívat, ale to ne, voni zas jdou hned hrát fotbal, blázni. Oběd byl ve jménu pórku, polévka pórková a bramborové nočky s kuřecím masem, šunkou a pórkem v sýrové omáčce. Nanuky dnes nebyly, ale jim to nevadilo, ještě si ani nestihli utřít pórek z brady a už lítali naboso po hřišti a zas mastili fotbal, po půl hodině ho k velké nelibosti museli přerušit, čekala je pěkná, sportovně oblečená Marcela za zvuku divoké hudby. Zumba je původně moc nepotěšila, ale po několika rytmech a ladných pohybech se rozjeli a hodinu tam předváděli kvalitní výkony, dokonce se na jednu sérii přidali i oba trenéři. Povedená akce a náročný trénink, posílám velké díky Marcele, že nám věnovala svůj čas. Co myslíte, že se pak dělo? Dali si svačinu a zase šli hrát fotbal. Odpolední trénink opět gólmani s Kubou a ostatní si dali cvičení zaměřené na přihrávky, náběhy a zakončení + souboje 1 na 1. Ještě 30 minut fotbal, toho mají málo a šlo se domů. A opět zprávy z kuchyně, pochutnali jsme si na dobrotách od Marečků a Traxlerů, děkujeme.

   5.den - http://jgampw.rajce.idnes.cz/2014_08_22_soustredeni
Dnes se alespoň na poslední den soustředění připojil Číčo, kluci měli radost, i trenér. Ráno jsme potrénovali techniku s míčem a akce jednotlivců + zakončení. Po svačině, palačinky od Radky, byl opět fotbálek a před obědem několik her Bingo, hlavní ceny získali Štefan, Kuba Havel a Kája. Oběd gulášová polévka a že to bylo dnes naposledy, tak si kluci vybrali sami, zvítězil kuřecí řízek s hranolkama, byl fakt velkej, i trenér měl co dělat ho sníst, jen Štefanovi to nestačilo a přidal si půlku od Půdi a Kuby, bál jsem se, že sní i mně, Otesánek. V restauraci jsme se rozloučili a poděkovali za dobrou potravu všech dní. Dnes už kluci neměli tolik elánu, síly přeci jen docházejí, výjimečně nehráli hned po obědě fotbal dvě hodiny, ale nezaháleli jsme, na přání Štefana, který mi to navrhoval už od včera, se uspořádal turnaj v penaltách. Štefan s Půďou připravili rozpis, trenér ceny, banánky v čokoládě, což nás inspirovalo pro název "Banánová liga" a šlo se přes hodinu a půl na tuhé boje. Libka po dvou prohraných soubojích v základní skupině podivně našpulil obličej a zmizel jako Copperfield, objevil se až jako fanoušek na čtvrtfinále, no slušný kouzelnický kousek, Kuba Havel to vzdal chvíli po něm, prej bude trefovat bránu a dávat góly až v zápasech. Nejvíc banánků vyhrál Fixa, který ve finále porazil velké překvapení turnaje Marcela 3:2, v napínavém souboji o třetí místo si Štefan vybojoval taky nějaký banánek a na čtvrtého Hrstiče zbyla místo bramborové medaile jen kachnička do vany, to má za to, že ve čtvrtfinále vyřadil největšího favorita a vítěze skupiny B, trenér poprvé na turnaji nedal penaltu a hned ho to stálo postup, s Hrstičem prohrál 2:3, ten sport ale umí být krutý. Odpolední trénink byl jen nácvik akcí ve dvojicích, nejdéle jsme jeli centry a zakončení hlavou, kluci se předháněli a často bylo k vidění velmi kvalitní zakončení, asi začneme drtit soupeře hlavičkama. Na závěr opět fotbal, ale už bylo vidět, že kluci toho mají dost a postupně odpadávali, takže zasloužený konec několikadenní dřiny a už jen úklid míčů a pomůcek a kabiny, ještě rozdání diplomů za snahu a výdrž, pak se to všechno rozprchlo užít si poslední týden prázdnin a od příštího víkendu nás opět čeká kolotoč zápasů.

Celkové hodnocení:
Letos bylo soustředění především o fyzické kondici, náročnější než v letech minulých, zejména schody a kopce byly novinkou, všichni ukázali, že nám rostou a sil mají stále víc a víc, snad se už projevuje ta několikaletá dřina. Vynechali jsme tentokrát fyzické testy, možná některé z disciplín uděláme během sezony, nechtěli jsme kluky až moc přetížit, ale podle jejich velice aktivního odpočinku, když místo nabírání sil hráli stále fotbal, to asi byla chyba a v pohodě by to zvládli. Škoda jen, že se nezúčastnili všichni, ostatní kluci nám všem chyběli, ale do tréninku se už zapojí, jen na Ondru chvíli ještě počkáme. Taky jsme si trénink zpestřili dvěmi povedenými akcemi, vystoupením a výukou freestylu a hodinou Zumby, oboje bylo paráda, Zumba náročná makačka a velmi dobrá a užitečná tréninková jednotka, freestyle někoho nadchl hodně, dle očekávání spíš ty techničtější hráče, někdy oboje určitě zas zopakujeme. Musím říct, že celkově nás za celé soustředění kluci potěšili, občasné výkyvy poslušnosti nebudu zmiňovat, to nemá cenu, klady rozhodně převažovaly, bylo na nich vidět zlepšení a hlavně chuť makat, snažili se ze všech sil a těžké pasáže fakt dřeli a užívali si to. Všechny moc chválím a teď se vrhnem do nové sezony, nečeká nás žádná pohodička, kromě obvyklého okresního přeboru nás čeká satelitní liga, čtyři turnaje na podzim a čtyři na jaře, a taky výpomoc starším žákům..
Středa 24.7. 18:00 trénink.
Pátek 26.7. 18:00 trénink.
Příští zápasy
Sobota 3.8. ??:?? - přátelák
Pšovka - Hostouň
Plus asi ještě jeden přátelák
Neděle 18.8. 12:30 - KP
Kunice - Pšovka
Neděle 25.8. 12:30 - KP
Pšovka - Velim
Odehrané zápasy
Neděle 16.6. 12:30 - KP
Pšovka - Červený Újezd 1:2
Sobota 8.6. 16:30 - KP
Rakovník - Pšovka 6:4
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one