FK PŠOVKA MĚLNÍK - Dorost
fkpsovkamelnik.cz - oficiální stránky FK Pšovka Mělník
fkpsovka2005.estranky.cz - stránky žáků
fkpsovka2017.netstranky.cz/ - stránky starší přípravky
fkpsovka20097.webnode.cz - stránky mladší přípravky
psovaktensenevzdava.cz - stránky školičky FK Pšovka
nv.fotbal.cz - stránky fotbalové asociace ČR
is.fotbal.cz - informační systém FAČR
skfs.cz/ - stránky středočeského krajského fotbalového svazu
vysledky.lidovky.cz - neoficiální výsledky
- Neděle 22.6. SPŘ 3.místo na turnaji v Běchovicích. KONEC SEZÓNY A PŘÍPRAVKOVÉHO VĚKU. Tradičně jsme sezónu zakončili v Běchovicích, už čtvrtý rok a třetí medaile, daří se nám tu, asi proto, že je tu fakt pěkně a pro domácí jsme už součástí. Kluky dnes musím jen a jen pochválit, od prvního zápasu se hnali za vítězstvím a moc to tu dnes chtěli vyhrát, že se to nakonec nepovedlo vůbec nevadí, i bronz a předvedená hra je paráda. Tahoun Číčo si za svou snahu a bojovnost celého týmu vystřílel nejlepšího kanonýra turnaje. Super kluci, velká pochvala za celou sezónu.
- Pátek 20.6. rozlučka se sezónou, opět další skvělá akce, od hráčů a rodičů minipřípravky až po starší žáky, bylo nás dnes na Pšovce opravdu hodně, což je vidět na společné fotce, cca sto lidí se sešlo na trávě a to ještě někteří postávali kolem. Na úvod jsme si dali náročnou rozcvičku, přátelský zápas proti starším žákůma, potom kluci dostali fotbalová vysvědčení (všichni prospěli), trenér si dal tu práci (samozřejmě si poctivě vede statistiky a zápisky) a spočítal všem od našich začátků počet tréninků, zápasů, turnajů a gólů. Ocenění jejich poctivé práce mělo trošku zvláštní nádech, klukům ročníku 2003 končí přípravkové časy a postupujeme o level výš, mezi žáky. Pak už následovala jen zábava, samozřejmě vedl fotbal a hry na hřišti až do noci, grilovala se veeelmi dobrá kýta a krkovice (obrovský dík Marcelovi, vše zařídil a kvalitně nás nakrmil), dobroty od šikovných kuchařek, spousta dalšího jídla a pití. Rozdaly se kšiltovky, ať jsme fešáci. Hudba hrála dlouho do noci, poslední z dětí odcházely až kolem půlnoci, trenéři to vše měli plně pod kontrolou a odešli jako poslední. Prostě paráda a všichni jsme si to doufám pěkně užili.
Zápas se staršíma žákama, hráli jsme 8+1 a oni 6+1. Sestava: Lichtenberg, Pudil, Obročník, Svojš, Feix, Villaseca, Traxler, Tomášek, Zůza, Mareček, Mencl, Mourek, Havel i s bráchou Matějem, Vlk, Nejdr, Štefan, pak dorazil ještě Vítek. Výsledek 2:6 (1:3), góly Tomášek a Kuba Havel. První poločas se všichni rozkoukávali, snad jen kromě Půdi, Fixy a Kryštofa, kteří už se staršíma hrají, ale postupně se kluci osmělili a bylo k vidění spousta soubojů a kombinací, dokonce se nám podařilo snížit na 2:3 a byli jsme i blízko vyrovnání, ale několik zbytečných chyb v rozehrávce určilo vítěze, soupeř
toho dokázal využít k rychlým protiútokům a nekompromisně potrestat. Musim fakt říct, že jsem s klukama spokojený, nezalezli jen před naší bránu a nebáli se hrát, ale snažili se kombinovat a útočit a větším klukům vyrovnat, byla to velmi cenná zkušenost, jsou to borci.
- Neděle 8.6. SPŘ-A 15:3 doma s Kralupama, stejně jako v pátek hráli kluci fotbal jaký se nám líbí, nápad, kombinace a bojovnost. Doufám, že nám to vydrží až do Běchovic a další fotbalovou kapitolu "starší přípravku" zakončíme stylově.

- Neděle 8.6. MŽ 13:0 doma s Postřižínem, první poločas jasně v naší režii, kluci soupeře zmáčkli před jejich bránou a nenechali je v tom vedru vydechnout, druhá půlka už byla klidnější a dohrálo se to na pohodu.
- Pátek 6.6. SPŘ-A 14:5 doma s FC Mělník, motivovat hráče nebylo potřeba, hrát proti dobrým kamarádům a spolužákům je motivace sama, kluci prostě hráli fotbal a bavilo je to, jen Tadeáš v bráně byl občas myšlenkama jinde, předvedl pěkný zákrok a za minutu si míč hodil sám do brány a takhle to střídal, asi ho uhranula nějaká fanynka soupeře, ale nevadí, v neděli už zas bude lapat jako Čech. Pěkné odpoledne, pěkný fotbal, to si zasloužilo nejít hned domů, ale posedět a chvíli se na hřišti ještě zdržet, opekli jsme si buřty a klobásky a uhasili žízeň.

- Středa 4.6. MŽ 3.místo turnaj na Pšovce, kluci se ze všech sil snažili obsadit jedno ze dvou postupových míst a určitě na to kvality měli. První zápas jsme se tlačili na soupeřovu bránu, ale gól nepřicházel, naopak (jak už to tak bohužel u nás často bývá) po chybné rozehrávce obrany jsme soupeři darovali gól, ale kluci se nevzdali a nakonec zaslouženě přišlo alespoň vyrovnání, tohle jsme ale měli vyhrát. Druhý zápas byl z naši strany ještě lepší, zejména první poločas jsme soupeře téměř nepustili z jeho poloviny, sice gólů jsme měli dát víc, ale aspoň jednou to tam padlo a zasloužená výhra. Poslední zápas kluci moc chtěli vyhrát a oplatit FC Mělník nedělní porážku v mistráku, no nepovedlo se a zápas měl celkem podobný průběh jako ten nedělní. První půlku jsme se snažili kombinovat a celkem to vycházelo i šance byly, bohužel jsme to nedotáhli do konce a naopak opět zbytečná chyba v rozehrávce a obraně = laciný gól. Druhý poločas jsme ještě zmobilizovali síly a šance na obrat tam byly, ale po dalším gólu v naší síti (ani se mi už nechce psát kde byla chyba) už nebyly morální síly se zápasem něco udělat. Nevadí, pro kluky opět další cenná zkušenost, soupeři tu byli kvalitní a určitě jsme nezklamali. Jsem rád, že kluci stále chtějí hrát fotbal na který se dá koukat (žádné bezhlavé nakopávání, sice to třeba může být účinné v daný moment) a i když se zrovna nedaří, mají chuť hrát svojí hru, no občas to nejde jak bychom chtěli a stále nás sráží zbytečné chyby, ale s tím se poperem a bude to lepší a lepší. Jo dnes byl pěkný den, kluci nemuseli do školy a neúspěch jsme už po obědě vypustili z hlav, šesti fotbalovým maniakům se ještě nechtělo domů, tak jsme si dali soutěž v penaltách asi dvě hodiny. Vítka musejí ještě teď pálit ruce, no vlastně ani ne, na většinu penalt si ani nesáhl :-) obzvlášť když kopal trenér, chi chi.
- Neděle 1.6. SPŘ-B 2:6 ve Mšeně, kluci se snažili, ale často nám chyběla fotbalovost..
- Neděle 1.6. MŽ 1:4 na FC Mělník, první poločas dobrý, vyrovnaný zápas a o trošku jsme v kombinaci byli lepší než soupeř, ale po změně stran bylo všechno jinak, nedůraz v obraně, nepřesná rozehrávka, místo jednoduché hry jsme vše dělali složitě a soupeři zadarmo darovali spoustu prostoru k rychlým protiútokům. Za druhý poločas jsme si jednoznačně zasloužili prohrát.
- Sobota 31.5. SPŘ-A 9:2 v Byšicích, pěkný kombinační fotbal.
- Pondělí 26.5. MŽ 2:2 doma s Borkem, dramatický zápas, podobný většině našich bojů, snažíme se hrát kombinačně, většinu zápasu tlačíme na soupeře, ale chybí nám víc střelby a lepší zakončení, pak zbytečné chyby v obraně a dostanem laciné góly. Kluci se rvali od první do poslední minuty, v tom jim nemůžu nic vytknout, někteří se vůbec nebojí porvat o míč i s hráčem pomalu o dvě hlavy větším. Příště zlepšíme pohyb, hlavně bez míče, důraz v obraně a začneme víc střílet.
- Neděle 11.5. MŽ 12:0 doma s Čečelicema, už v prvním poločase kluci ukázali, že soupeř to nebude mít ani trošku lehké, ve druhém jsme navíc změnili rozestavení víc útočněji a téměř nepustili soupeře na naší půlku. Pěkný fotbalový a kolektivní výkon všech. Bohužel se poslední dobou potýkáme se zraněními a nemocemi, účast je slabší a opět musela žáky podpořit většina kluků ze starší přípravky, což jim samozřejmě neškodí, ba naopak, větší hřiště jim vyhovuje, ale pak to odnášejí zápasy za starší přípravku, síly docházejí a asi není úpně jednoduché se i rychle přeorientovat na jiné (menší) hřiště.
- Neděle 11.5. SPŘ-B 0:11 doma s Neratovicema D, jednoznačná záležitost hostů, sice kluci vzdorovali a bojovali ze všech sil, jen škoda několika laciných gólů a neproměněných šancí, předvedená hra si jistě zasloužila přijatelnější výsledek. Ale i přesto spokojenost, někteří předvedli nadějný výkon.
- Neděle 11.5. SPŘ-A 1:11 doma s Neratovicema A, na závěr dnešní série další slušný nářez, normálně dokážou kluci s Neratovicema zahrát vyrovnanou partii, ale v oslabené sestavě a jen s jedním náhradníkem, navíc když už všichni měli v nohách jeden zápas, to bylo nad naše síly. Nelze upřít snahu všech, teda až na jednoho :-((, odjezdili to na doraz, ale spousta chyb v rozehrávce a nedůraz před naší bránou nás stálo mnoho laciných gólů a sil, které jsme neměly na rozdávání. Podat dnes výkon jako na čtvrtečním turnaji, mohl to být velmi pěkný zápas pro diváky a i pro soupeře.
- Čtvrtek 8.5. SPŘ 3.místo turnaj Pšovka, bojovný a fotbalový výkon, kluci se nevzdávali ani při nepříznivém výsledku. Moc pěkný den jsme si užili. Nejhezčí fotbal tu dnes převáděli sparťanské holky, které nás jako jediný tým porazil, sice na lepší výsledek jsme měli, ale nedůraz před vlastní bránou u obou gólů a tak trošku i té smůly při našich šancích, to se pak těžko kvalitní týmy poráží.
- Neděle 4.5. SPŘ-B 8:4 doma s Řepínem.
- Neděle 4.5. SPŘ-B 3:4 doma se Mšenem, hezký zápas, v závěru zápasu jsme byli blízko vyrovnání, ale chyběl klid v zakončení.
- Sobota 3.5. MŽ 17:0 v H.Počaplech, zápas ve znamení Adamových nových kopaček, celý tým se snažil, ať je Adam pokřtí gólem, nakonec se mu to přeci jen 2x povedlo, to jsme si všichni oddechli.

- Čtvrtek 1.5. MŽ 6.místo turnaj ve Zdětíně u Benátek, slušně obsazený turnaj, kluci určitě nezklamali a měli na víc, škoda jen mnoha neproměněných šancí, ani jednou neprohráli a v šesti zápasech dostali jen dva góly.
- Čtvrtek 1.5. SPŘ-B 11:9 na Řepíně, pěkný napínavý zápas, po celou dobu jsme stahovali náskok soupeře, pětkrát vyrovnali a až napošesté to v závěru otočili.

- Čtvrtek 1.5. SPŘ-A 7:5 a 5:5 dvojzápas v Nelahozevsi, opět zbytečné výpadky, umíme hrát o hodně lepší fotbal, ale poslední dobou se nám nějak nedaří. Sice snahu nelze upřít, kluci se rvou, dnes v obou zápasech prohrávali, ale nevzdali to a bojovali až do konce, obzvlášť druhý zápas, kdy to v posledních pěti minutách srovnali z 2:5 na 5:5. Ale je to škoda, sami si to zbytečně dělaj těžký. Největší pochvala dnes Kája, bojoval nejvíc ze všech. Ale i ostatní musim pochválit, zvládnout dva zápasy za sebou, jen s jedním náhradníkem, to je náročné, Štefan nám chyběl. Zápas ale zkazila nepříjemná událost, Libkovi a Kájovi nějaký zmetek ukradl z kabiny tašky s věcma.
- Neděle 27.4. MŽ 0:1 v Libiši, jeden smolný gól v úvodu zápasu a pak už to bylo jen dobývání vysoké a silné obrany soupeře. Kluci se snažili kombinovat a něco vymyslet, ale chyběl nám větší tlak a dravost před bránou, soupeř většinou nakopával balón do všech směrů, občas i na jejich malé, ale šikovné útočníky, ti nás dokázali občas pěkně potrápit. Bojovnost a snahu zahrát si fotbal nelze klukům upřít, navíc se ještě dobře naučili podávat míče, jejich hledáním jsme strávili velkou část zápasu. Že to soupeř pere do všech stran a délek neřešim, je to jejich věc, ale asi každý, kdo chce ať si kluci zahrajou fotbal, by ocenil od pořadatele někoho laskavého, kdo by ty míče podával a nenechal po celé Libiši běhat hráče soupeře. Jinak dobrý, kluci mají zas další užitečnou zkušenost a to je nejdůležitější.

- Neděle 27.4. SPŘ-A 6:11 doma s Neratovicema B, oboustranně velmi pěkný zápas, ale z naší strany se střídala noc a den. Bohužel dobrý výkon nám nevydržel po celý zápas a naprosto zbytečné ztráty disciplíny a klidu nás hodně oslabovaly, místo napravení chyby byl vztek na ostatní a další zbytečný gól v naší brance, než jsme se vzpamatovali, uklidnili a začli zas hrát fotbal, soupeř nám stihl dát další gól. Až na několik takových výpadků, to byl velmi pěkný fotbal a jen škoda mnoha neproměněných šancí.
- Sobota 26.4. SPŘ-A 11:1 v Kralupech. Poklidný zápas.
- Neděle 20.4.
SPŘ-A 5:3 doma s Byšicema. Stejně jako ráno za žáky pěkný a napínavý zápas a taky jsme brzy prohrávali 0:2, pak do toho kluci šlápli, předvedli mnoho pěkných kombinací a šancí, sice jsme jich opět mnoho neproměnili, ale na zasloužený obrat ve skóre to stačilo.
- Neděle 20.4. MŽ 0:3 doma s Nelahozevsí. Pěkný a napínavý zápas, bohužel špatný úvod asi ovlivnil celý průběh, než jsme se rozkoukali bylo to 0:2, pak se kluci rozjeli a pěknými kombinacemi ohrožovali bránu soupeře, kde se skvělým výkonem předvedl hostující gólman a i trošku toho štěstí nám chybělo. Do druhého poločasu jsme vlétli ještě lepší hrou, ale nakonec to byli opět hosté, komu se podařilo skórovat. Škoda mnoha neproměněných šancí a taky pěti stabilních hráčů, kteří dnes nemohli hrát.
- Sobota 19.4. SPŘ 7.místo turnaj v Byškovicích. Kluci dokážou určitě zahrát líp, ale dnes to nějak úplně nešlo, snahu jim samozřejmě upřít nemůžu, předvedli i mnoho pěkných akcí a fotbalovývh momentů, na lepší výsledek to ale dnes nestačilo.
- Neděle 13.4.
SPŘ-A 9:1 na Mělníku, kombinace, bojovnost a nápad, ve všem dnes kluci vynikali.
- Neděle 13.4.
0:1 v Lobkovicích. V poslepované sestavě kluci statečně bojovali, i když měl soupeř o něco navrch, musel jim k lepšímu výsledku pomoci úžasně pískající rozhodčí, docela trapnej byl, ale asi je spokojený.
- Sobota 12.4.
SPŘ-B 9:2 v Klích. Kluci se snažili a zahráli pěkný zápas, je dobře, že i hráči béčka se zlepšují.
- Neděle 30.3. SPŘ-B 3:11 v Neratovicích D. Pro Béčko to byl hned na úvod velmi těžký soupeř a taky to tak dopadlo. Kluci se snažili a předvedli i několik pěkných momentů, ale na soupeře to dnes nestačilo.
- Neděle 30.3. SPŘ-A 3:3 v Neratovicích A. Pěkný bojovný a napínavý zápas, bylo na co koukat. Bohužel nám ráno odpadli dva kluci, takže jen s jedním náhradníkem to byl boj do posledních sil.
- Sobota 29.3. MŽ 6:1 v Zárybech, pohodový zápas na rozjezd sezony. Soupeř občas zahrozil jen z nakopávaných míčů nebo po naší chybné rozehrávce, jinak to byl po většinu zápasu boj na jednu bránu.
- Halová sezóna nám skončila a už nás konečně čeká tráva, v tomto roce se většina kluků zlepšila a celkově i jako tým to je kvalitnější, snad jsme na dobré cestě a kluci budou mít sami ze sebe radost a dál se lepšit.
Středa 24.7. 18:00 trénink.
Pátek 26.7. 18:00 trénink.
Příští zápasy
Sobota 3.8. ??:?? - přátelák
Pšovka - Hostouň
Plus asi ještě jeden přátelák
Neděle 18.8. 12:30 - KP
Kunice - Pšovka
Neděle 25.8. 12:30 - KP
Pšovka - Velim
Odehrané zápasy
Neděle 16.6. 12:30 - KP
Pšovka - Červený Újezd 1:2
Sobota 8.6. 16:30 - KP
Rakovník - Pšovka 6:4
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one