FK PŠOVKA MĚLNÍK - Dorost
fkpsovkamelnik.cz - oficiální stránky FK Pšovka Mělník
fkpsovka2005.estranky.cz - stránky žáků
fkpsovka2017.netstranky.cz/ - stránky starší přípravky
fkpsovka20097.webnode.cz - stránky mladší přípravky
psovaktensenevzdava.cz - stránky školičky FK Pšovka
nv.fotbal.cz - stránky fotbalové asociace ČR
is.fotbal.cz - informační systém FAČR
skfs.cz/ - stránky středočeského krajského fotbalového svazu
vysledky.lidovky.cz - neoficiální výsledky
- 5.10.2010 - trénink.
Libor Tomášek je už po operaci achilovky fit a konečně byl po dlouhé době trénink rozdělen na dvě skupiny, což je pro kluky jedině dobře a samozřejmě i pro trenéra. Všichni se snažili a téměř nebylo vidět zlobení, občas jen David zapomněl, že není na kurzu zlobení, ale na fotbale, no uvidíme v pátek až tu bude Štefan a Péťa, tuhle trojici asi brzy přetrhnu, možná bude lepší je spojit a dát jim speciální oddělený trénink, makat, makat a makat, až na lumpárny samou únavou zapomenou.

- 9.10.2011 - zápas v Libiši.
Sice vysoká prohra 2:7, ale o tolik jsme horší nebyli, ikdyž soupeř nás předčil v důrazu, pohybu a především v rozehrávce. Zbytečné chyby v obraně, kdy místo jednoho obránce vyrazili proti útočícímu hráči oba obránci a zapomněli na úplně volného útočníka soupeře, pro kterého pak nebylo těžké ohrozit naší bránu. A naopak jsme nedokázali využít stejné chyby soupeře a místo přihrávky na volného útočníka se zkoušeli probít samostatně nebo situaci zbytečně řešili ukvapeným nákopem. Možná se opět projevila slabá vůle a zbytečné zklamání z obdržených gólů, první poločas byl vyrovnaný a ujali jsme se i vedení 2:1, ale po dvou smolných gólech soupeř do poločasu otočil stav a od té doby náš výkon upadal. Celkově ale kluci ostudu neudělali, to ani náhodou, je v nich potenciál, chce to jen čas a pořádně trénovat.

19.10.2011 - trénink.
Celý den pršelo, ale nakonec počasí dostalo rozum a trénovalo se bez deště. Účast nebyla moc velká, asi poloviční a proto jsme spojili mladší a starší. Trénink byl běžný, nic výjimečného, až na příchod možná nového člena, Denis z klubu v okolí, celkem šikovný a jistě by byl velmi platný pro ročník 2004. Mezi kluky docela zapadl, sice některé cviky moc neznal a zatím byl nenápadný, ale to je jen nováčkovské rozkoukávání. Zdá se, že Denisovi i tátovi se u nás líbilo, na pátek opět přislíbili účast, tak doufejme, že se náš tým rozroste o dalšího šikovného člena. Z tohoto pohledu byl dnešní trénink parádní, o děti je fakt nouze, kor o šikovný a je hrozně těžký někoho sehnat. O to víc potěší, že na Pšovku mají zájem chodit i kluci z okolí. Snad se podaří získat novou posilu i do starší přípravky a to je fakt posila s velkým P, už se s klukama i se mnou zná a rád by u nás hrál, dnes jsem se to dozvěděl. Uvidíme, určitě ho jeho klub nebude chtít pustit, což se vůbec nedivím, no nechám tomu volný průběh. Zdá se, že ta dřina a čas věnovaný klukům se vyplácí.
Taky se pomalu rýsuje možnost uspořádání turnaje, zatím mám obavy z těch starostí, ale na druhou stranu už je několik věcí předběžně domluveno. Rád bych do toho šel, základní věci mám celkem promyšlené a i několik nápadů na zpestření už mám. No uvidíme.

- 23.10.2011 - zápas v Byškovicích.
Parádní první poločas, kdy jsme byli proti jasně nejlepšímu celku soutěže zcela vyrovnaným soupeřem. Po krásné individuální akci Libky jsme se ujali vedení, z půlky potáhl míč po levém křídle až do brány a nezaváhal ani při zakončení, bohužel po našich dvou zbytečných chybách domácí otočili stav na 2:1. Opět nepokrytí volného hráče před bránou, což se pak v druhém poločase stalo několikrát a není to jen chyba obrany, ale i útočníci by měli na tyto situace reagovat. A druhý gól byla spíš jen velká smůla, bránící hráč při rohu nepokryl přední tyč a gólman už nestačil zareagovat. Druhý poločas už byl z naší strany slabší, nevím proč, možná únava, možná až moc velká snaha odčinit zbytečně obdržené branky, ale každopádně kluci předvedli velmi dobrý výkon a bojovali ze všech sil. Sice výsledek byl jednoznačný, ale především jen kvůli zbytečným chybám při bránění, takové zápasy jsou pro kluky velmi užitečné a je vidět, že nemusíme mít strach z žádného soupeře. Takže z tohoto pohledu jsem spokojený a už se těším na turnaje, kdy nás často čekají silné týmy a mnoho zkušeností.
Dan, Štefan a Luky předvedli své stabilně dobré výkony, Tadeášovi sice stále chybí větší agresivita a rychlejší reakce, ale už začíná být jistější při rozehrávce a ve všech směrech se lepší, Libka dnes předvedl svůj nejlepší výkon, sice rychlost a důraz by chtělo zvýšit, ale snažil se hrát a individuálně prosadit a ukázal, že už dokáže být platným hráčem pro tým, Péťa Šára první poločas trošku nevěděl co má dělat, ale v druhém se taky snažil a bojoval, jen by potřeboval zklidnit a uvědomit si, co má na hřišti dělat, možná je to ještě pozůstatek ze zápasů s minipřípravkou, kde hra závisela především na něm a většinu zápasu hrál po celém hřišti, ale bojovník a fotbalista to je, Štěpán se zatím učí základy hry a rychlejší práci s míčem, takže v zápase je trošku nejistý, ale pokroky tam jsou a snaží se, jen potřebuje víc potrénovat (což ostatně všichni) a především získat fotbalové myšlení, aby mu zápasy byly užitečnější a získával potřebné zkušenosti.

- 29.10.2011 - turnaj v Praze-Braníku.
Velmi silné obsazení turnaje a jen jeden hráč na střídání, kluky čekala těžká práce, zejména když hned v prvním zápase dostali od áčka Bohemky za vyučenou, 0:4. Ale poučili se a uvědomili si, že tady nejsou soupeři, které hladce porazíme. Další zápas už byl o hodně lepší, bojovnost, obsazování soupeře a nahrávky, bohužel Jablonec dokázal dát v poslední minutě vítězný gól na 2:1, ale remízu si kluci za výkon zasloužili, stejně jako s Boleslaví, které jsme podlehli shodně 2:1. Poslední zápas ve skupině proti domácímu Braníku pokračovali kluci v dobrých výkonech a i přes zbytečně obdržený první gól, nedali tentokrát soupeři šanci a zcela zaslouženě vyhráli 4:2. Zápas o 7.místo s Bohemkou 2004 byl jednoznačně v naší režii, většinu času na soupeřově polovině, spousta šancí, ale chyběl klid při zakončení a přesnější finální nahrávka, bohužel jak to tak bývá, po zbytečné remíze 0:0 jsme prohráli na penalty 1:3.
Celkově spokojenost, žádnou ostudu jsme neudělali, jediné áčko Bohemky nás přehrálo, ale ostatní zápasy ukázaly, že umíme hrát s každým. Snad tyto těžké zápasy dávají klukům potřebné zkušenosti a jejich výkony půjdou nahoru. Jsem zvědav, jestli se to projeví už zítra v mistráku s Kostelcem. Bohužel nemáme tak širokou základnu jako jiné týmy a nemůžeme rovnocenně střídat třeba celé čtveřice. Ale věřím, že i ostatní kluci se vypracují a zápasy nepotáhne jen pár borců.

- 30.10.2011 - zápas doma s Kostelcem.
Dnešní zápas byl přesně podle mých představ, po dohodě se soupeřem, který přivezl áčko i béčko,  jsme nasadili dva týmy, sice hrát dva zápasy současně se nám v sezoně podařilo jen třikrát, ale aspoň něco, snad se nad tím na svazu zamyslí a takový průběh bude ve většině zápasů. Bylo k dispozici 13 hráčů a zahráli si úplně všichni, takže já jsem byl maximálně spokojený a kluci a rodiče doufám taky. Bohužel David Svoboda a Martin Knespl se nedostavili a navíc bez omluvy, zrovna oni dva si taky potřebují zahrát, no škoda. Ale ostatní mne potěšili, Adam hrál za starší, bylo jich málo, tak potřebovali pomoc skvělého střelce, Jirka Kroulík s Matyášem Vihanem z minipřípravky rádi opět posílili náš druhý tým, stejně jako náš nový člen Denis, který vstřelil i svůj první pšovecký gól. Do zápasu prvních týmů jsem nasadil jen kluky, kteří v sobotu odmakali většinu turnaje, vlastně téměř celý, bylo to z části za odměnu a i test, jestli se na turnaji něco naučili. Kapitán byl Tadeáš, dárek k svátku. Musím říci, že zkušenosti nabyté na turnaji už tito hráči dokáží využít a jejich výkony a dovednosti jdou zápas od zápasu hodně nahoru. Dnešní fotbalové poledne jsme zakončili společnou fotkou starší i mladší přípravky, jen jedna z velkých hvězd nám chyběla, nemocný Honzík Feix.
Středa 24.7. 18:00 trénink.
Pátek 26.7. 18:00 trénink.
Příští zápasy
Sobota 3.8. ??:?? - přátelák
Pšovka - Hostouň
Plus asi ještě jeden přátelák
Neděle 18.8. 12:30 - KP
Kunice - Pšovka
Neděle 25.8. 12:30 - KP
Pšovka - Velim
Odehrané zápasy
Neděle 16.6. 12:30 - KP
Pšovka - Červený Újezd 1:2
Sobota 8.6. 16:30 - KP
Rakovník - Pšovka 6:4
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one