FK PŠOVKA MĚLNÍK - Dorost
fkpsovkamelnik.cz - oficiální stránky FK Pšovka Mělník
fkpsovka2005.estranky.cz - stránky žáků
fkpsovka2017.netstranky.cz/ - stránky starší přípravky
fkpsovka20097.webnode.cz - stránky mladší přípravky
psovaktensenevzdava.cz - stránky školičky FK Pšovka
nv.fotbal.cz - stránky fotbalové asociace ČR
is.fotbal.cz - informační systém FAČR
skfs.cz/ - stránky středočeského krajského fotbalového svazu
vysledky.lidovky.cz - neoficiální výsledky
Něco k tréninku: Nelíbí se mi chování Matěje, poslední dobou je několik situací kolem něj, které sem nepatří, doufám, že se to změní, začne na sobě makat a bude vše v pohodě.
Na druhou stranu je tu jedna velmi pozitivní věc, Kryštof chce hrát u nás a my samozřejmě o něj velmi stojíme, již mám potvrzeno ze svazu, že k nám může na střídavý start, doufám že se mi to brzy podaří formálně dojednat. Je to borec.

10.3.2012 - turnaj mladší A, Dobřichovice.
Paráda, hrstka bojovníků předvedla skvělý výkon a odehrála celý turnaj bez střídání, třetí místo na silně obsazeném turnaji je opět velký úspěch. Konkurovat týmům jako Bohemka nebo Liberec je hodně těžké, ale kluci ukázali velký výkonnostní posun a byli všem rovnocenným soupeřem.
V prvním zápase s Nehvizdama jsme v poklidu dokráčeli k třígólové výhře, Adam ukázal, že má dnes gólovou náladu a jednou se trefil Dan. Do dalšího zápasu, s Loko Vltavín, vlítli kluci jako uragán a do půlky nastříleli čtyři góly, pěkná spolupráce útočníků, oba dvakrát skórovali (sice Adamovi jeden zapsali jako vlastní), každý už čekal poklidný zbytek zápasu a naší jednoznačnou výhru, ale skutečnost byla jiná. Nevím co se jim stalo, asi euforie ze snadného průběhu, ale najednou přestali hrát a především bránit, po prvním gólu v naší síti vycítil soupeř šanci a dokázal snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnání bylo hodně blízko, takže závěrečná siréna byla pro nás vysvobození, byl to docela hororový závěr, ale naštěstí s dobrým koncem pro nás. Měli jsme už jistotu postupu do semifinále a v posledním zápase ve skupině s Bohemians se jen rozhodovalo z jakého místa, díky horšímu skóre nám remíza na první místo ve skupině nestačila. Kluci od prvních vteřin zápasu dali zapomenout na nepovedený závěr s Vltavínem, velkou bojovností a snahou dokázali, že postup do semifinále je zcela zasloužený. Nakonec jsme měli k výhře velmi blízko, Adam mohl vystřílet hattrick, v posledních vteřinách šel sám na gólmana, ale trefil jen jeho nohy, nevadí, důležitý byl pěkný výkon všech kluků a v semifinále nás čekal Liberec. Na střídačce jsem si připadal jak z chudého kraje, sám, jen s Libkovou flaškou na pití a Liberec, dva trenéři a asi šest kluků na střídání. Naštěstí na hřišti to vypadalo jinak, kluci opět makali ze všech sil a ani obdržené góly je nezlomily, dvakrát jsme dotahovali nepříznivý stav (0:2 a 2:3) a dokázali vyrovnat, opět pálil Adam a jednou parádní ránou i Štefan, i při 3:4 jsme měli šance, ale nakonec nám chyběl kousek štěstí a soupeř rozhodl pátým gólem. S Benešovem o bronz čekal kluky další těžký zápas, znovu jsme dvakrát prohrávali a pokaždé vyrovnali a opět střílel Adam a Štefan, remíza 2:2 byla zasloužená a rozhodnutí bylo na Adamovi, Libkovi a Štefanovi v penaltách, samozřejmě i na Tadeášovi. Slavný střelec byl nakonec Libka, jediný z šesti hráčů penaltu proměnil a Pšovka slavila výhru 1:0. Zasloužená a těžce vydřená medaile, mám velkou radost vidět ty jejich šťastný obličeje a především jejich výkony, které opravdu jdou nahoru a tyto těžké zápasy jim hodně pomáhají. Škoda jen, že kluků, kteří už zvládají takové bitvy, nemáme víc, sice pár z nich se začíná zlepšovat a brzy jistě i tyhle zápasy jim budou k užitku.

11.3.2012 - turnaj mladší B, Mělník.
Sice jsem mělnické turnaje původně směřoval na béčko a taky tak předcházející tři vypadaly, ale dnes to bylo jinak z několika důvodů. Kluci z mini přípravky měli svůj turnaj, David a Kuba dnes nemohli, takže nezbylo nic jiného, než vzít čtyři áčkaře, Libku, Tadeáše, Dana a Štefana, kteří odmakali už včerejší turnaj, jen Adama jsem nechal odpočívat, ale asi jsem ho měl vzít taky. Tentokrát bylo obsazení turnaje hodně kvalitní, zejména díky Libochovicím a Hovorčovicím, i hluk na tribunách sílil oproti minule. První zápas s Kostelcem byl bez větších šancí na obou stranách, remíza spravedlivá. Proti Libochovicím jsme posunuli Dana do útoku k Libkovi a na jeho místo v obraně šel Honzik Müller, týmu to pomohlo a začali jsme soupeře zlobit i v útoku, bohužel na náš gól dokázal soupeř hned odpovědět vyrovnáním, střelou z dálky, tady měl podržet tým gólman. Výkon proti silnému soupeři dobrý, do větších šancí jsme je nepustili a remíza je asi spravedlivá. Třetí zápas byl především o skóre, na postup ze skupiny bylo potřeba vyhrát o tři, nakonec to dopadlo o osm, šest dal Dan a dvakrát mu pomohl Libka. V semifinále nás čekali domácí FC Mělník, vyrovnaný boj, spíše ve středu hřiště, Libka nás poslal do vedení, ale dvěma góly z půlky soupeř stav otočil, i přes velkou snahu a závěrečný tlak jsme už změnit skóre nedokázali, soupeř velmi dobře bránil a pomáhali jsme jim zbytečným nakopáváním bez kombinací. Boj o bronz s Hovorčovicema, docela velký a silný kluci, na ně by platil rychlík Lukáš, opět celkem vyrovnaný zápas, ale bez gólů se vyhrávat nedá, 0:1 a bramborové medaile jsou pro nás. Kluci byli hodně smutný, po sobotním úspěchu a parádním výkonu na těžkém turnaji, si věřili na medaile, ale to je fotbal, trošku nás opustilo i štěstí, všechny góly byly smolné, ani ne z velkých šancí soupeře. Tentokrát byl turnaj solidně obsazený a náhradníci z béčka se moc neprosadili, opět se ukázal velký výkonnostní rozdíl, ale věřím, že v jarní části sezóny se béčkaři rozehrajou a zlepší.

Tak teď zhodnotím výkony kluků z tohoto víkendu:
Tadeáš střídá dobré momenty s horšími, lepší se a předvádí dobré zákroky, ale občas zaspí a pustí laciný gól, taky by to chtělo větší agresivitu a občas podržet tým těžkým zákrokem. Štefan hráč s nevyčerpatelnou energií a obrovským důrazem, uběhá a ubrání všechno, navíc umí nebezpečně vystřelit i z dálky, jen mu chybí klid v rozehrávce, místo vyvezení míče nebo přesné přihrávky zbytečně nakopává míč, když toto zlepší, hodně se zvedne jeho i týmový výkon, ale už teď je pro nás nepostradatelný hráč. Dan není poslední dobou úplně v pohodě, hraje dobře, má to v hlavě, ale podával lepší výkony, snad je to jen dočasná stagnace, je to skvělý a chytrý hráč. Při bránění teď občas dělal zbytečné chyby i rozehrávka nebyla pokaždé ideální, na to u něj nejsme zvyklí. Ale v útoku na Mělníku bylo znát, že tam je a zlepšil naší hru dopředu. Adamův výkon jde poslední dobou nahoru, víc běhá a bojuje, líp využívá svou fyzickou převahu v osobních soubojích, zlepšil i klid při zakončení a to vše se pak projevuje na větším počtu šancí a gólů, sice občas se něco nepovede, ale to k tomu patří. Libka se teď taky lepší, snaží se prosadit, nahrát i zlepšil důraz při bránění, občas se ještě zapomene a zbytečně nechá volného hráče při pokrytí útoku soupeře, taky by to chtělo zvýšit důraz v osobních soubojích, ale poslední dobou jdou jeho výkony nahoru, víc se prosazuje v gólových situacích a umí se do nich dostat i dobře nahrát na volného spoluhráče. Adamovi tak připravil několik gólů, i v neděli Danovi nahrával před prázdnou bránu. Lepší se i ve hře hlavou. No a taky byl teď dvakrát slavný střelec bronzových gólů, minule v Třebešíně minutu před koncem a teď v Dobřichovicích proměnil penaltu. Honzik Müller je další s rostoucím výkonem, na všech turnajích na Mělníku zahrál bojovně v obraně a snažil se i nahrávat, hodně se lepší a myslím, že brzy bude moci hrát i za áčko a bude mu to k užitku. Ještě zlepšit důraz v osobních soubojích a rychlejší reakce, taky tu střelbu. Péťa Šára minule hrál líp, šéfoval obraně a bojoval, teď se mu pořádně nedařilo ani zpracování. Myslel jsem, že s Libkou vytvořej útočnou dvojici, ale spíš se tam motal a celkově byl bez šťávy, vůbec mu to teď nešlo. Vím proč to je, slabá účast na trénincích, bohužel, jinak je to šikovnej a běhavej kluk. No škoda mluvit. Štěpán Kuzmeniuk je zatím nevýrazný, jemu velmi prospějí zápasy s béčkem proti slabším soupeřům, celkem umí zpracovat balón i něco s nim udělat, ale pokud hraje proti silnému týmu, téměř se nedostane do hry a tyto zápasy mu moc nepomůžou.
Jo jsem s klukama spokojený, je samozřejmě ještě co zlepšovat, ale snad se ten čas a práce vyplácí.

21.3.2012 - trénink, poprvé letos venku.
Docela jsem se ven těšil i kluci jsem předpokládal, že budou plní elánu, konečně si zatrénují na hřišti. Bylo nás málo, někdo je nemocný a někteří byli na škole v přírodě. V deseti to měla být pohoda a čekal jsem, že si to užijeme. Kryštof a kluci Šárovi měli elánu na rozdávání, u ostatních už to tak slavné nebylo, občas tam bylo remcání, bez snahy, prostě taková ta pravá pohodička chyběla. Divnej trénink dnes.
Středa 24.7. 18:00 trénink.
Pátek 26.7. 18:00 trénink.
Příští zápasy
Sobota 3.8. ??:?? - přátelák
Pšovka - Hostouň
Plus asi ještě jeden přátelák
Neděle 18.8. 12:30 - KP
Kunice - Pšovka
Neděle 25.8. 12:30 - KP
Pšovka - Velim
Odehrané zápasy
Neděle 16.6. 12:30 - KP
Pšovka - Červený Újezd 1:2
Sobota 8.6. 16:30 - KP
Rakovník - Pšovka 6:4
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one