3.kolo - sobota 9.9.2017 od 9:30
FK Pšovka A - Sparta Kutná Hora 3:3 (2:0)
Sestava: Traxler, Šára, Vedlík, Vlk, Mencl (c), Páko, Štěpánek, Müller, Zůza, Merta, Ježek - Svoboda, Maurer, Havel, Hezina.
Góly: Páko 2x, Merta.
A bohužel opět stejný komentář, jako minule... Jasně vyhraný zápas pokazíme naprosto zbytečně!!! První poločas soupeře téměř nepustíme za půlku, náš postranní rozhodčí Jirka je bez práce, jen občas odmává aut. Ale místo rozhodnutého stavu je to jen 2:0. Po přestávce soupeř sice občas zahrozí, ale stále jsme to my, kdo je více ve hře. Jenže pak přijde klasika, další vyložená šance - my nedáme, rychlý protiútok a dostaneme lacinej gól. A hned za minutu parádní kiks a dostaneme další. Ale na pochvalu je, že nesložíme zbraně, i když takový dva rychlý laciný góly zacloumají s psychikou každému, za chvíli zase vedeme. Bohužel pak opět zahozené šance a nedáš/dostaneš. To by se z toho jeden už picnul, ale prostě je to o gólech a o chybách, že hrajeme pěkně a fotbal má úroveň je jedna věc (sice ta nejdůležitější), ale už je na čase převahu mnohem více využít.
Góly - 2.minuta Michal, Honza M. přesně vyslal Líbu do křídla a ten rychle naservíroval na vdálenější tyč lahůdku Michalovi, góly do prázdný brány jsou tečka za krásnou akcí.
Po třistapadesátisedmi šancích využíváme až tu ve 29.minutě, pěknou střelu z dálky gólman jen vyrazí k aktivnímu Matějovi, ten tentokrát bez padesáti doteků to dá hned z první.
Třetí trefa v 50.min opět Michal a opět nahrávač Líba, výborně načasovaná a přesná průnikovka mezi beky, rychlý Michal v ukázkovém náběhu sice trošku se štěstím, ale proměnil.
Výsledek sice nic moc, ale kluky musíme pochválit za předvedenou hru a snahu, i přes nepovedený stav a smolné momenty makali až do poslední vteřiny a hlavně se stále snažili hrát fotbal. Asi i trošku štěstí by jsme si zasloužili, v závěru zápasu jejich gólman vytáhl tři střely pod břevno, jo chytal výborně a celý zápas byl slyšet, to se nám líbí.
Ač nerad hodnotím jednotlivce, teď to trošku poruším, nechci na nikoho zapomenout s pochvalou, tak nejdřív teda opět chválím všechny, ale special compliment pro nejvýraznější hráče: Dan - jako správný kapitán jezdí po zadku, vyveze míč a z pozice krajního beka se zapojuje do útoku, hodně se poslední dobou zlepšil. Marcel - i při absenci Adama si už počíná zkušeně, několikrát šel do rozehrávky s Tadeášem, bez zbytečných nákopů a nebál se to vzít na sebe, při bránění začíná mít přehled. Honza Müller - to je klasika, nechá tam srdce i duši, už vynechává zbytečný zpomalený šněrování, ale přenese hru a zrychlí to výbornou kolmicí. Líba - jak na kraji výborné náběhy a centry, tak po přestávce i ve středu rozdával míče a rval se, na dva góly přihrál, pak zejména v závěru dřel a chtěl vyhrát. Michal - to je letec pořád, práce s míčem paráda a jako vždy výrazná postava zápasu.