14.kolo - pátek 30.3.2018 od 9:30 - přeloženo ze soboty 17.3.
FK Pšovka A - SK Kosmonosy 3:5 (0:3)
Sestava: Traxler, Šára, Mencl (c), Maurer, Ježek, Müller, Štěpánek, Hezina, Zůza, Merta, Svoboda - Páko, Havel, Šubrt.
Góly: Páko 2x, Maurer.
První poločas DĚS BĚS, absolutní znevážení fotbalu, pohybu a všeho ostatního, nikoho neomlouvá ani to, že jsme hráli bez čtyř hráčů základu. Chyběla komplet obrana, Adam, Marcel a Aleš a navíc Michal, ten nastoupil až po přestávce, když nahradil zraněného Líbu. Místo abychom se vyhecovali a ty chybějící kluky nahradili ještě větší bojovností, tak jsme na hřišti absolutně trapní. Jeden s míčem najednou nedokáže nic vymyslet, druhý se míče pomalu bojí, třetí je odevzdaný už při nástupu na hřiště, čtvrtý má sklopenou hlavu protože se na něj přišla podívat slečna, další to nehraje ani jako Playstation atd. I ty zedníci, co stavěj Junker, raději makali, než aby koukali na tu hrůzu hnusnou. Horší poločas jsme ještě neodehráli, soupeř si dělal co chtěl a deset gólů nám nedali jen proto, že sami byli překvapení proti jakejm kopytům hrajou, jo a taky díky Tadeášovi v bráně. Po "mírné" domluvě nastoupil po přestávce na hřiště zcela jiný tým, no teda až po několika minutách, protože během chvíle jsme dostali čtvrtý gól, opět úžasnej, střela za hranicí vápna se odrazila od tyče a sám střelec si to v pohodě doběhne a lacino dorazí za Tadeášova záda, ten jen nechápavě kouká, co se to děje, vždyť bylo ve vápně několik mých spoluhráčů!!!!! V tu chvíli to vypadalo na absolutní debakl, ale tady musím kluky pochválit, najednou začali prostě jen hrát fotbal a běhat, konečně začaly přibývat šance a ukázali jsme, že přeci jen hrát umíme. Trošku nám pomohlo i štěstí, jinak velmi dobrý gólman soupeře, který předvedl spoustu krásných zákroků, nezkrotil v 55. min Michalův trestňák. Hned po minutě po pěkné kombinaci projel zprava Jéža, rychle to předložil Michalovi před odkrytou bránu a bylo to 2:4. Náš tlak narůstal a sedm minut před koncem už to bylo jen o gól, Mauris si po rohu našel odražený míč a nezaváhal. Vyrovnání by zápasu slušelo, ale bohužel, v poslední minutě po rohu dorážka a zcela zbytečně prohráváme 3:5. Fanouškům se zápas asi nakonec líbil, z nudy a hrůzy to bylo drama a snad viděli občas i fotbal. Pro kluky to doufejme bylo ponaučení a pro trenéry další z věčných kapitol k zamyšlení. No nic, makáme, makáme a makáme, hned zítra na to vlítneme znovu a uvidíme... Jo a ještě něco, rádi jsme viděli Štefana, sice jen jako fanouška, ale tak nějak pořád patří mezi nás, no a že na hřišti chybí, hlavně ta jeho buldočí zarputilost a snaha, to bylo dnes obzvlášť vidět.