6.kolo (nadstavba) - neděle 27.5.2018 od 10:15
FC Mělník - FK Pšovka A 4:7 (0:2)
Sestava: Traxler, Vlk, Tomášek, Mencl (c), Páko, Müller, Štěpánek, Zůza, Vedlík, Merta, Ježek - Šubrt, Svoboda, Havel, Hezina, Šára.
Góly: Jéža 3x, Mates 2x, Michal, Líba.
Výborný zápas, hodně podobný těm předěšlým, jen s podstatným rozdílem, konečně už využejeme víc šancí a že jich tradičně bylo, navíc jsme i přidali větší bojovnost, ale to samozřejmě souvisí i se sebevědomím po využívání šancí. Tradičně nás nejvíc zaměstnali oba šikovní a důrazní hráči FC a opět naše laciné chyby, kdy máme míč v pohodě pod kontrolou, ale zbytečně si ho necháme vzít a góly jim v podstatě darujeme, to nás trenéry mrzí nejvíc. Když dá soupeř gól po pěkné akci, nedá se nic dělat, prostě to umí, ale když jim to darujeme, to je k zbláznění a strašná škoda. Ale dnes bylo vidět, že jsme prostě lepší a jde nám to, jakmile soupeř snížil, po chvíli jsme opět přidali další gól. Chyby sice byly, ale za ten odmakaný zápas je zmiňovat nechci, protože všichni dřeli, chtěli hrát fotbal a zcela zaslouženě po zápase skoro zbourali kabinu.
Ale popořádku, první poločas to bylo čekání na gól, my šancí měli dost, ale ne a ne to prolomit, ani z metru to tam nedáme, FC se soustředili na pevnou obranu a důraz v útoku, několik šancí se objevilo a trošku i se štěstím jsme odolali. Pět minut před přestávkou to tam konečně padlo, Michal roh na přední tyč, Jéža výborně naběhne před obránce a tečuje. A pak opět po rohu, důležitý šatňák, tentokrát roh zprava, Líba to dal ostře na vzdálenější, gólman to neudržel a Mates to tentokrát z metru dá, 2:0 a jde se do šatny. Po přestávce se dal očekávat tlak domácích, ale nejlepší obrana je útok, nejdřív Michal rychlá akce středem a po chvíli i Jéža a bylo to po pěti minutách 4:0. Tady se pak trošku zlobíme, místo doražení soupeře a pohodové výhry, přišlo lacině zdramatizování, v 7. a 15.min uděláme laciné chyby, zbytečné ztráty na našem vápně a je to 2:4, naštěstí nemáme hlavy dole a dál makáme. Ve 20.min to pěkně vykombinujeme a rychlá akce zleva končí na kopačce Líby, který to v náběhu před malým vápnem s jistotou posílá podél gólmana. To už nikdo nepochybuje o naší výhře a když po pěti minutách kopeme penaltu, je rozhodnuto, Marcel měl sice chuť a jistě by jí dal, ale Mates dostal od kouče důvěru (no teď koučovi dluží malé pivo :-) ), tu penaltu sice neproměnil, ale dorážku už zvládl, 6:2. Šest minut před koncem soupeř snížil, jak jinak po naší chybě, nebudu jmenovat a ani to řešit teď, prostě máme míč, zbytečně o něj přijdeme a faul, pak byl trestňák, no pěkně kopnutej ale. No ale nic se neděje, nám to dnes prostě šlo a hned po minutě důrazný Jéža dává sedmý gól. V poslední minutě opět šudlání v našem vápně, laciná ztráta a 7:4. Dnes jsme tu fotbalovost dokázali využít a proto zaslouženě vyhráli, jen škoda těch zbytečných chyb, výsledek mohl být výraznější, obzvlášť druhý poločas jsme prostě byli výrazně lepší. Pochvala pánové a odměna v podobě Pizzy po příštím zápase, tu Vám po zápase slíbil Štěpi taťka. A poklona soupeři, že se nevzdával a bojoval až do konce, diváci dnes byli jistě spokojení. Po zápase si kluci zaslouženě zašli na koupaliště a oslavili to u limonády. Takže paráda, ale už nás pomalu čeká další těžký zápas, tak šup do školy, střihneme si dva tréninky a přejedeme dalšího soupeře. Ale samo se to neudělá, musíme dál makat a ještě se zlepšit. Velká pochvala kluci...