10.kolo - neděle 25.3.2018 od 9:30
SK Český Brod - FK Pšovka A 1:4 (1:2)
Sestava: Traxler, Vlk, Mencl (c), Vedlík, Ježek, Šára, Štěpánek, Müller, Zůza, Merta, Svoboda - Havel, Hezina.
Góly: Svoboda 3x, Vlk.
Zasloužená výhra, která mohla být mnohem vyšší, i naše převaha mohla být výraznější, ale to bychom nesměli takhle lacino odevzdávat míče soupeři. To je furt dokola, hrajeme, kombinujeme, tlačíme na soupeře a pak zkazíme zcela jednoduchou přihrávku nebo to zbytečně drbeme a je z toho nákop a rychlý protiútok. A to zahazování šancí, to už ani nezmiňuju, takže zápas, tak nějak naše klasika. Ale celkově to mají kluci na pochvalu, byl vidět fotbal a v obranné fázi jsme soupeři téměř nic nedovolili, jen dvě střely na bránu, vlastně žádnou šanci ze hry ani neměli, jedna střela byl trestňák a druhá dorážka po rohu.
Gól jsme dostali hned v sedmé minutě, hodně přísně posouzená malá domů a z následného trestňáku to někdo tečoval. Vyrovnání zařídil Matěj, jak je pro něj typické, zleva se proháčkoval ve vápně a předložil Davidovi tutovku do prázdné brány. Před pauzou se znovu prosadil David, po chvilce dobývání brány se na to už nemohl koukat, v rychlosti projel až před gólmana a dal na 2:1. Druhý poločas se obraz hry nezměnil a ty neproměněné šance se nám opět málem vymstily, asi deset minut před koncem bylo málem vyrovnáno, po rohu necháme soupeře lacino dorazit z malého vápna, naštěstí Tadeáš byl na správném místě. Až ke konci zápasu přišly pojišťovací góly, Marcel se celý zápas při rozích snažil prosadit a zaslouženě se mu to povedlo, našel si odražený míč a všem ukázal, jak se to dělá, rána z hranice vápna a bylo to v síti. Chvíli před koncem šel Jéža sám na gólmana, ale zapomněl co se učíme a neproměnil, naštěstí se k vyraženému míči dostal David, ale ten nejdřív taky zapomněl co se učíme, nejprve si narazil o něčí hlavu a až pak dal gól. Takže celkem dobrý a jedeme dál. Pochvala všem a dnes o něco víc Davidovi, nejen za tři góly, ale i za zlepšený výkon a dravost v útoku a taky Marcelovi, bez parťáka Adama si v obraně počínal zodpovědně a navíc se při rozích snažil jít do zakončení, což se mu nakonec po zásluze povedlo.