5.kolo - neděle 24.9.2017 od 10:15, hřiště Kosmonosy.
SK Kosmonosy - FK Pšovka 2:0 (0:0)
Sestava: Traxler, Šára, Tomášek, Vlk, Vedlík, Páko, Müller, Zůza, Mencl (c), Merta, Ježek - Havel, Hezina, Svoboda.
ŽK: Páko.
Dnešní soupeř byl zatím nejlepší v soutěži, takže ztráta bodů tolik nemrzí, jako v předešlých zápasech, které jsme měli jasně vyhrát, ale tradičně jsme jim to ulehčili především naším nevyužíváním šancí. Zápas to byl na úrovni, kvalitní boj kdo z koho, především ve středu hřiště, soupeř měl navrch v úvodech obou poločasů, my zase měli lepší závěry poločasů. Bohužel opět pravidlo nedáš/dostaneš, ke konci poločasu jsme nevyužili dvě velké šance a hned po přestávce přišel trest, zbytečně laciná ztráta míče a faul, po následném trestňáku taky celkem lacino necháme soupeře hlavičkovat a je to 0:1. Než jsme se pořádně vzpamatovali, přišel rychlý průnik zprava a po pěkné rychlé akci soupeř zvýšil, nutno dodat, že jsme tomu trošku pomohli nedůrazem při bránění. Kluci se po chvíli oklepali, ale chyběl tomu kontaktní gól, aby soupeř znervózněl a my měli šanci zápas zdramatizovat, no nestalo se. Ale i přes prohru musíme kluky pochválit, makali, snažili se a i díky výbornému soupeři byl zápas pro diváky atraktivní.