9.kolo (nadstavba) - neděle 17.6.2018 od 9:30 - přeloženo ze soboty 16.6
FK Pšovka A - FK Hořovicko 5:3 (2:1)
Sestava: Traxler, Vlk, Mencl (c), Vedlík, Páko M., Müller, Štěpánek, Novotný, Ježek, Merta, Svoboda - Šubrt, Šára, Hezina, Páko A.
Góly: Vlk (pk), Svoboda, Ježek, Páko M., Müller.
ŽK: Ježek, Páko M., Svoboda.
Obvykle píšu report hned v den zápasu, tentokrát to fakt nevyšlo. Zápas byl prostě ve velkém stylu, dokonalé zakončení nejen sezony, ale především žákovských let ročníku 2003. Mělo to šťávu, hodně diváků, zápas pekelně dramatickej, výkony na maximum a nakonec zasloužená radost. Že šlo o hodně dokazuje i neobvykle vysoký počet žlutých karet 3:4 ve prospěch hostů. Já osobně jsem klukům 100% věřil, i bez Adama a Líby, všichni bojovali i za ně a pokud by to nevyšlo, klukům bych se stejně hluboce poklonil, nějakej výsledek jednoho zápasu by mojí radost z nich vůbec neovlivnil. Těšil jsem se i na soupeře, podle výsledků kvalitní tým, což v zápase kluci dokazovali, bohužel jejich výkon poněkud srazili někteří hodně hloupí "fanoušci", co tyhle lidi předváděli bylo k pláči a smíchu zároveň, před svým synem i před ostatníma klukama bych se styděl takhle debilně se chovat, tohle bych nikdy u nás nedopustil a jsem moc rád, že my jsme lidi a děkuji všem, že to tak je.
Chci poděkovat všem klukům, kteří se posouvají do dorostu, předvedli fotbal dospělé úrovně, mladší kluci to samé, naši diváci a rodiče super podpora, asistenti Jirka s Petrem po celou sezonu maximální pomoc, kondiční kouč Leoš nalil do kluků potřebnou šťávu a výbornej kouč Libor T. naučil kluky kvalitní a koukatelnej fotbal.
S úctou k soupeři musím říct, že zápas zaslouženě vyhrál lepší tým, fotbalově jsme byli o potřebný krůček kvalitnější a morální síly byly také na naší straně, tam byl podstatný rozdíl. Naši kluci šli na hřiště bojovat sami za sebe a všechny síly obětovat pro tým, především ale si to šli užít, naopak ze soupeře jsem během zápasu měl dojem, že vyhrát musejí, protože rodiče a "fanoušci" si to přejí a nic jiného si nepřipouštějí.
Průběh zápasu byl nadmíru dramatický a každý gól byl slyšet až do Ruska na MS. Hned v první minutě naše typická rychlá kombinace, utekl Michal, klička gólmanovi, ale z úhlu bránu netrefil. 10.min penalta za podražení, Marcel tvrdou ranou k tyči dal s jistotou na 1:0. Za pět minut soupeř srovnal po rychlé a pěkné akci zleva, tam jsme trošku zaváhali po přihrávce před bránu. Po chvíli se předvedl Tadeáš, výborně vyškrábl nebezpečnou hlavičku, tam byl soupeř nebezpečný, vysoké míče byly silná zbraň. Ve 23.min se předvedl David, po ukázkové akci dostal míč do vápna, zády k bráně se parádně obtočil kolem beka a gólmanovi nedal šanci, 2:1 a do přestávky se stav už nezměnil. Vstup do druhého poločasu opět patřil nám, Jéža po rychlé akci sice nedal, ale využil zaváhání soupeře a na druhý pokus už se nemýlil. 42.min a přišla zbytečná ztráta ve středu hřiště a po rychlé akci soupeř snížil, ale hned po minutě jsme odpověděli tím nejlepším způsobem, Jéža šanci sice nevyužil, ale míč se dostal k Michalovi, který to zkušeně a s klidem poslal do brány, 4:2. V 50.min to soupeř opět zdramatizoval a zase snížil, jenže netrvalo dlouho a po čtyřech minutách přišel čas Honzy, po závaru před bránou se do toho na hranici vápna opřel a přesnou střelou definitivně rozhodl zápas, 5:3 a pak už jsme to zkušeně dohráli. Kluci jsou frajeři, zápas si vychutnávali každou vteřinou, věřili si, makali ze všech sil, po žádné nepovedené věci neměli hlavu dolů a hlavně se soustředili jen na svůj výkon, sice bylo několik vypjatějších momentů, ale odehráli to na úrovni. Ať ten zápas dopadl jakkoli, výhra už je jen třešnička na dortu, podstatné je, že tuto sezonu výkon a schopnosti kluků rostly a je vidět, že dětičky už nám dospívaj. Super parta, to kluci dokazují nejen na hřišti a to je to hlavní. Takže paráda, vyhrát krajskej přebor a navíc zaslouženě, to je pro ně velká odměna. Ale jedeme dál, stále nás čeká spousta práce, dáme si prázdninovou pauzu a brzy vymyslíme plán na novou sezonu.